Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/asitanev/public_html/index.php:13) in /home/asitanev/public_html/wp-content/plugins/lastudio-header-footer-builders/lastudio-header-footer-builder.php on line 158

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/asitanev/public_html/index.php:13) in /home/asitanev/public_html/wp-content/plugins/lastudio-header-footer-builders/lastudio-header-footer-builder.php on line 158
Elma Projesi 2 – Asitane Vakfi
MinikYazarlar
Asitane Vakfı olarak Bindeğer Etüt Merkezinin 8.sınıf öğrencileriyle 2dakikalığına yalnızlığın tadını çıkarırken kitap okumalarını istedik.
Vakfın salonunda yalnız bir elma ağacı (maket şimdilik) yanında tek başlarına 2 dakika bir hikaye kitabı okuma imkanı sunuldu.
Projenin sonunda öğrencilerle yapılan görüşmede uygulamadan çok mutlu olduklarına şahit olduk. Birkaç
öğrencinin.şiir, hikaye denemeleri olduğunu öğrendik .
Projenin 2.ayağında 14 Mart’ta Erdem Yayınevini ziyaret ettik.Bir kitabın yazarından gelen müsveddelerinden basılmış kitap haline gelinceye kadar geçirdiği aşamaları öğrendik.
Yayınevinden çıktıktan sonra ” Yazar Okulu” için ilk adımı atmaya karar verdik.
Öğrenciler yazmaya başladılar Kimbilir belki de birkaç yıl sonra kitapçıların raflarında bizim “Yazar okulumuzun minik öğrencilerinin kitaplarını göreceğiz.

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart